МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Конституційний суд скасував частину пенсійної реформи: перші подробиці

 

КС скасував віковий ценз для тих, хто має право на достроковий вихід на пенсію

Згідно з рішенням Конституційного суду, українці, які мають право на достроковий вихід на пенсію за вислугою років, зможуть піти на відпочинок, не чекаючи, поки їм виповниться 50-55 років, в залежності від професії.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Зазначимо, у 2015 році рішенням Верховної Ради було введено віковий ценз в 50-55 років для тих, хто, працюючи за фахом, що веде до втрати працездатності і профпридатності, заробив право на дострокову пенсію.

Своєю чергою КС вирішив, що це суперечить Конституції та скасував цю норму закону. Адже якщо працюючи, людина втратила здоров’я, вона повинна мати право піти на пенсію, не чекаючи “пенсійного віку”.

Разом із тим, як пише Сьогодні, експерти вважають це рішення суду популістським.

“Рішення КС треба виконувати, значить, в країні стане більше “дострокових” молодих пенсіонерів, у яких пенсії вище середніх, що призведе до ще більшого дефіциту бюджету Пенсфонду (зараз в ньому не вистачає близько 150 млрд грн на рік) і зажадає додаткових дотацій з держбюджету”, – пояснив екс-заступник голови Пенсфонда Віктор Колбун, додаючи, що це нашкодить економіці країни.

Нагадаємо, раніше ми писали, що експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували середнє зростання пенсій по регіонах з квітня 2018 року по квітень 2019 року. Лідером за соціальними виплатами виявився Київ, а найгіршим регіоном – Тернопільська область.

Джерело: narodna-pravda.ua
09.06.2019

Сьогодні
12 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація