МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддю Господарського суду Сумщини Спиридонову "викрили" на хабарі (оновлюється)

 

Надія Спиридонова на засіданні Вищої ради правосуддя 30 травня 2019 року

Йдеться про суддю Господарського суду Сумської області Надію Спиридонову. Про це стало відомо Sumy.Тoday із власних джерел.

Ось що відповіли на наш запит у прес-службі НАБУ: "Детективи Національного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП 7 червня 2019 року викрили суддю Господарського суду Сумської області на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 4 000 дол. США.

Служитель Феміди попросила та отримала гроші в обмін на ухвалення рішення у господарській справі в інтересах підприємця. Той звернувся до суду через порушення прав із боку однієї з сільських рад Сумської області в земельному питанні. Однак у відповідь отримав недвозначну пропозицію.

Наразі вирішується питання про повідомлення судді про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду і встановлено обвинувальним вироком суду."

Довідково:  Надія Спиридонова у 2000 році закінчила Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого. З 2001 по 2004 р. працювала в Харківському апеляційному господарському суді, остання посада  - помічник першого заступника голови суду.  Із 24 січня 2012 року по 23 січня 2017 року Надя Спиридонова займала посаду заступника голови господарського суду Сумської області.  Президент України призначив Надію Спиридонову суддею господарського суду Сумської області у 2009 році строком на 5 років. У 2017 році її було призначено суддею безстроково.  

16 травня цього року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з рекомендацією про відрядження Надії Спиридонової до господарського суду Харківської області. Рішення Комісії від 7 травня № 27/пс-19 мотивовано виявленням надмірного рівня судового навантаження у господарському суді Харківської області.  Вища рада правосуддя вирішила відрядити для здійснення правосуддя суддю господарського суду Сумської області Спиридонову Надію Олександрівну до господарського суду Харківської області строком на один рік із 14 червня. Тобто через тиждень суддя має переїхати до Харкова і здійснювати правосуддя там.

У Господарському суді Сумської області на запит Sumy.Today прес-секретар Марина Фільченко повідомила, що наразі суддя Надія Спиридонова перебуває у відпустці.

Як стало відомо Sumy.Today, у п'ятницю, 7 червня, вдома у судді детективи НАБУ провели обшук і попередньо вилучили мічені гроші. За інформацією наших джерел, нібито це був хабар від адвоката, який представляв інтереси підприємця у судовому спорі з Низівською селищною радою.

Що ще цікаво, згідно з вимогами НАЗК, посадовець повинен декларувати не лише нерухоме майно, яке має на праві власності, а й те, де проживає ( яке знаходиться у нього в оренді чи на іншому праві користування).  Надія Спиридонова , працюючи вже 10 років у Сумах, жодного разу (принаймні з 2013 року) відомостей про житло в Сумах не вказувала. Декларувала лише квартиру в Харкові.

Джерело: sumy.today
10.06.2019

Сьогодні
12 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація