МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Зареєстровано законопроект про суддів ВС і ВСУ

 

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10370 «Про внесення змін та доповнень до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо визначення статусу суддів та здійснення правосуддя Верховним Судом».

Законопроектом пропонується визначити статус суддів Верховного Суду, доповнивши статтю 37 новою частиною наступного змісту: «Судді, що входять до складу Великої палати Верховного Суду, Касаційного адміністративного суду, Касаційного господарського суду, Касаційного кримінального суду, Касаційного цивільного суду мають статус судді Верховного Суду».

Також пропонується внести зміни до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які унеможливлять ліквідацію та припинення у неконституційний спосіб діяльності Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, а також забезпечать дотримання передбачених Конституцією України гарантій незалежності та недоторканності суддів Верховного Суду України, Вищих спеціалізованих касаційних судів України.

Ключовими положеннями законопроекту є:

- виключення тих положень розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в яких йдеться про ліквідацію та припинення діяльності Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України та участь суддів цих Судів у конкурсі на зайняття посад суддів Верховного Суду;

- гарантування збереження робочих місць для працівників апарату Верховного Суду України;

- виключення дискримінаційних положень щодо розміру суддівської винагороди та щомісячного грошового утримання судді у відставці.

Пропонується, що судді Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ України, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України, які обрані суддями безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» 30 вересня 2016 року, продовжують здійснювати свої повноваження як судді Верховного Суду відповідної спеціалізації до звільнення або припинення повноважень з підстав, визначених Конституцією України.

Водночас передбачено, що зазначені судді, які за результатами первинного кваліфікаційного оцінювання відповідно до закону підтвердили здатність здійснювати правосуддя у найвищому судовому органі у системі судів загальної юрисдикції, вважаються такими, що підтвердили відповідність займаній посаді (зміни до пункту 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів»), а працівники апарату Верховного Суду України переводяться за їх особистою заявою без обов’язкового проведення конкурсу на рівнозначні посади в апараті Верховного Суду в порядку, встановленому законом (доповнення розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пунктом 41).

Джерело: www.ukrainepravo.com
10.06.2019

Сьогодні
12 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація