МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Херсонський апеляційний суд: виправлення винного у вчиненні грабежу, поєднаного із насильством, можливе лише в умовах реального відбування покарання

 

Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами (ст.50 КК України). При призначенні покарання має дотримуватися принцип індивідуалізації покарання, тобто врахування ступеню тяжкості вчиненого злочину, особи винного та обставин, що пом'якшують та обтяжують покарання, призначення судом  покарання, що є необхідним  і достатнім для виправлення особи  та попередження нових злочинів.

Вироком суду першої інстанції чоловіка визнано винним у вчиненні грабежу,  поєднаного з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, та з погрозою застосування такого насильства (ч.2 ст.186 КК України),  призначено йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки та на підставі ст.75 КК України звільнено від призначеного покарання з випробуванням.

Оскаржуючи вказаний вирок, серед доводів апеляційної скарги прокурор посилався, зокрема, на невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого внаслідок м’якості, в обґрунтування яких вказав на те, що при застосуванні випробувального терміну судом не враховано характер, ступінь тяжкості та обставини скоєного злочину.

Колегія суддів Херсонського апеляційного суду, заслухавши сторін, перевіривши матеріали провадження, дійшла висновку  про доведеність вини чоловіка у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, що підтверджується сукупністю досліджених та оцінених судом за принципами всебічності, повноти та об’єктивності доказів.

Разом з тим, суд апеляційної інстанції вказав на необґрунтованість звільнення обвинуваченого від відбування призначеного покарання з випробувальним терміном. Так, місцевим судом належним чином  не мотивовано висновок щодо можливості виправлення обвинуваченого без реального відбування покарання та фактично не враховано те, що вчинене умисно з корисною метою та застосуванням фізичного насильства кримінальне правопорушення є тяжким злочином, що за місцем проживання обвинувачений характеризується посередньо, неодружений, офіційно не працевлаштований, що свідчить про відсутність у нього міцних соціальних зв’язків за місцем постійного проживання та легального джерела доходів.  Крім того, колегія суддів звернула увагу на порушення обвинуваченим процесуальної поведінки під час розгляду провадження у суді першої інстанції, оголошення останнього у розшук через неявки у судові засідання, а також те, що повернення потерпілим їх викрадених мобільних телефонів відбулося лише за втручання працівників поліції.

Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що виправлення обвинуваченого можливе лише в умовах реального відбування покарання на строк, який максимально наближений до мінімальної межі санкції ч.2 ст.186 КК України.

Тож оскаржуваний вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання скасовано та ухвалено в цій частині новий вирок, яким призначено покарання у виді позбавлення волі строком на чотири роки.

Джерело: Херсонський апеляційний суд
11.06.2019

Сьогодні
05 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація