МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Більшість партій підтримують вимоги ЄС щодо НКРЕКП попри рішення Конституційного суду

 

Більшість з партій, які мають найбільші шанси потрапити у Раду наступного скликання, підтримують принципи призначення членів НКРЕКП, органу, що встановлює тарифи на послуги природних монополій в енергетиці та регулює роботу ринків у цій сфері відповідно до вимог ЄС.

Про це йдеться у статті "Від російського газу до українського сміття: що чекати від нової Ради у енергетиці та екології".

Конституційний суд нещодавно визнав неконституційними принципи призначення членів цього регулятора і підкреслив, що той не може бути незалежним.

 "Слуга народу", "Європейська солідарність", "Голос" та "Сила і честь" планують все одно зберегти ті принципи призначення регулятора. І лише "Батьківщина" підкреслює, що НКРЕКП було створено в неконституційний спосіб.

Втім, як потрібно призначати членів регулятора тепер - партія не уточнила.

"Європейська солідарність" виступає за збереження чинного механізму формування комісії. 

"Слуга народу", "Голос" та "СіЧ" вважають, що членів НКРЕКП тепер має призначати Верховна рада після публічного конкурсу.

Саме "неконституційна" норма в частині незалежності регулятора відповідає зобов'язанням України перед Євросоюзом. І за Угодою про асоціацію, і за умовами членства в Енергетичному Співтоваристві, Україна зобов’язана мати саме незалежного від уряду регулятора - проти чого виступає КС.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
09.07.2019

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація