МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Мені казали, що це марнування часу та цирк, — переселенка, яка подала до суду на РФ і виграла справу

 

Жінка розповідає, що багато людей не вірили в успіх її справи.

Йдеться про родину з Донбасу — 48-річну Оксану Чайку та трьох її дітей. У вересні 2014-го вони покинули рідну домівку.

“Я у Станиці-Луганській купила квартиру для дітей, — розповідає свою історію "Експресу" Оксана Чайка. — А в Луганську в мене — нерухомість, велика дача. До війни я там мала і салон краси, ательє з ремонту та пошиття одягу, точки продажу курей гриль, хотдогів, попкорну, солодкої вати. Утримувала власний автомобіль, наймала хатню робітницю. Але все це довелося залишити з початком окупації. 3 вересня буде п’ять років, відколи я офіційно переселенка і приїхала з Луганська до Львова.

Пригадую, зі собою тоді взяли одну сумку, документи, банківську картку, ноутбук, двох собак і кота — не могла їх там кинути на неминучу смерть”.

В Оксани — троє дітей: Діана, Давид і Данієль. Діані — 24 роки. Вона продовжила навчання у Львові в коледжі від НУ “Львівська політехніка”, закінчила університет МВС. Син цього року закінчив ліцей Героїв Крут, планує вступати в Академію сухопутних військ.

24 серпня йому виповниться 17 років. Молодшому, Данієлю, — 13 років, перейшов у 8-й клас.

“Я не могла змиритися з несправедливістю. І вирішила подати на РФ до суду. Рішенням Феміди задоволена, — каже Оксана Чайка. — Хоча багато людей не вірили, казали, що це “марнування часу”, “цирк”. Утім я знаю, що отримаю компенсацію від Росії й куплю собі будинок у Львові!”

Та яким чином позивачка може отримати 4 мільйони 700 тисяч гривень компенсації від країни-окупанта?

“Ми наклали арешт на кредит, який Україна винна Росії в сумі 3,5 мільярда доларів. За рахунок цих коштів плануємо відшкодовувати суми особам, які до нас звернулися і отримали позитивне рішення у суді, — розповідає Олеся Сенюшкович, правозахисниця. — За нашими розрахунками, цієї суми вистачить на 70 тисяч осіб. Невдовзі будуть розглядати позови ще двох переселенців.

Після рішення райсуду Львова з’явилися надія і відчуття справедливості, адже люди дуже постраждали і мають право на захист”.

Юлія Голодрига

Джерело: expres.online
09.07.2019

Сьогодні
24 липня 2019

Анонс подій:

 

 


Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація