МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддя зі Запорізької області повідомила про підроблене судове рішення

 

9 липня 2019 року Вища рада правосуддя розглянула повідомлення судді Гуляйпільського районного суду Запорізької області Оксани Романько про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

На електронну адресу Гуляйпільського райсуду надійшов від електронний запит громадянки М. щодо надання письмово інформації про «існування справи, рішення (ухвали), постановленого суддею Гуляйпільського районного суду Запорізької області Романько О.О. 15–16 червня 2017 року у справі № 135/1453/17 (провадження № 1-в/135/36/17) за позовом фізичної особи – підприємця М. до громадянина Ц. про стягнення боргу за договором позики».

За результатами розгляду вказаного запиту встановлено, що справа із зазначеними реквізитами та складом учасників у провадженні суду не перебувала. У визначений період та за вказаних обставин жодного рішення, навіть подібного за змістом, суддя не складала.

Не вносилося таке рішення і до Єдиного державного реєстру судових рішень.

Крім того, при безпосередньому огляді доданої до запиту сканкопії документа встановлено, що гербова печатка суду є підробленою, а наявні на ній відтиски штампів не могли бути зроблені працівниками суду, оскільки такі штампи ніколи не виготовлялися та відсутні у суді. Підпис судді не співпадає з її дійсним підписом та є очевидно підробленим. Штрих-код, що міститься на сканкопії, не дає можливості ідентифікувати документ.

Наявність підробленого рішення суду, на думку судді, дискредитує репутацію як правосуддя в цілому, так і її репутацію зокрема, та свідчить про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя.

На підставі викладеного суддя звернулася до Вищої ради правосуддя з повідомленням, в якому висловила прохання вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя. З аналогічним повідомленням суддя звернулась до Генеральної прокуратури України.

«З огляду на наведене Вища рада правосуддя ухвалила звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 16 травня 2019 року за частиною першою статті 358 Кримінального кодексу України за фактами, викладеними у повідомленні судді Гуляйпільського районного суду Запорізької області Романько Оксани Олександрівни», – йдеться у повідомленні.

Джерело: ukrainepravo.com
10.07.2019

Сьогодні
24 жовтня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація