МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Підозрюваний у вчиненні закінченого замаху на умисне вбивство старшого брата повернувся в СІЗО

 

Рівненський апеляційний суд став на бік державного обвинувача та залишив апеляційну скаргу захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт у певний період доби без задоволення, а рішення Березнівського районного суду від 19 лютого 2020 року — без змін.

39-річний мешканець Березнівського району, батько п’ятьох малолітніх дітей, із 19 лютого перебуває під вартою, оскільки місцевий суд задовольнив клопотання слідчого про обрання підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (закінчений замах на умисне вбивство), запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб, до 18 квітня 2020 року. Суд визначив і альтернативний запобіжний захід — заставу в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, а це понад 162 тисячі гривень.

Подія, яка для одного з чоловіків закінчилася тяжкими тілесними ушкодженнями, небезпечними для життя на момент їх заподіяння, сталася близько півдня 17 лютого. Органом досудового розслідування встановлено, що між підозрюваним та його старшим братом були довготривалі неприязні відносини. У той день між родичами, які живуть у сусідстві, на подвір’ї старшого брата виникла сварка, яка переросла в бійку. Підозрюваний схопив вила та проштрикнув опонентові шию і голову. Коли поранений впав, наніс ще кілька ударів кулаком в обличчя та, схопивши подовжувач, намагався задушити. Закінчити задум йому завадили родичі, які вибігли з хати.

Ухвалу слідчого судді місцевого суду в Рівненському апеляційному суді оскаржив захисник підозрюваного. Просив змінити його підзахисному запобіжний захід на більш м’який — домашній арешт у нічний час доби, з 22:00 до 07:00. Переконував, що підозрюваний хоча й не має постійного місця роботи, перебуває на обліку в Центрі зайнятості, свою вину визнав і попросив пробачення у старшого брата, який також просив у судовому засіданні звільнити брата з-під варти, бо зла на нього не тримає.

Проти задоволення апеляційної скарги виступила прокурор, наполягаючи на обґрунтованості висловленої підозри, існуванні ризиків впливу підозрюваним на потерпілих, а також небезпеці повторного нападу на старшого брата, з яким у підозрюваного багаторічний  конфлікт.   

Суд апеляційної інстанції судове рішення місцевого суду залишив без змін, апеляційну скаргу захисника підозрюваного — без задоволення. Можливість вийти з-під варти у багатодітного батька все ж є: внесення застави, визначеної Березнівським районним судом.

Джерело: Пресслужба Рівненського апеляційного суду
05.03.2020

Сьогодні
04 серпня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація