МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора у зв’язку із виявленням підробленого судового рішення

 

На засіданні Вищої ради правосуддя 23 квітня 2020 року розглянуто повідомлення судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова Валерія Володимировича про втручання в його діяльність щодо здійснення правосуддя.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус. Відповідно до матеріалів перевірки 11 лютого 2020 року дружина заявника у цивільній справі про визнання особи безвісно відсутньою подала до Іллічівського міського суду Одеської області заяву про долучення документів до матеріалів справи,у додатках до якої наявна копія рішення судді Іллічівського міського суду Смирнова В.В. від 10 серпня 2018 року, постановленого у цій самій справі, яким задоволено позовні вимоги Л. та визнано К. безвісно відсутньою.

Дружина заявника пояснила, що це рішення вона отримала від адвоката Ш., який діяв на підставі договору про надання правової допомоги № 24 від 19 липня 2019 року.

При цьому суддя Іллічівського міського суду Смирнов В.В. зазначає, що вказане рішення Іллічівським міським судом Одеської області 10 серпня 2018 року не виносилось, суддею Смирновим В.В. не підписувалось, секретар судового засідання Кочкіна О.В., підпис якої міститься у рішенні, у вказаний період перебувала у декретній відпустці для догляду за дитиною.

Суддя Смирнов В.В. вважає, що дії адвоката Ш. є втручанням в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя та мають ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 358, 190 Кримінального кодексу України.

На запит члена Вищої ради правосуддя Прудивуса О.В. з Офісу Генерального прокурора надійшов лист, в якому зазначено, що за фактами, викладеними в повідомленні судді Іллічівського міського суду Одеської областіСмирнова В.В., Офісом Генерального прокурора внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості з попередньою правовою кваліфікацією за частиною першою статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України. Здійснення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено Головному управлінню Національної поліції в Одеській області.

При цьому з повідомлення судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова В.В. вбачається наявність ознак вчинення кримінального правопорушення, передбаченого статтею 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

«Наявність підробленого судового рішення дискредитує репутацію судді Смирнова В.В., підриває довіру до Іллічівського міського суду Одеської області та може зашкодити авторитету правосуддя», – зазначив член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус.

Вища рада правосуддя вирішилазвернутися до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за повідомленням судді Іллічівського міського суду Одеської області Смирнова Валерія Володимировича.

Джерело: hcj.gov.ua
23.04.2020

Сьогодні
05 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація