МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Строк подачі позовної заяви щодо оскарження рішень (постанов) у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, обчислюється з дня фактичного вручення такого рішення (постанови) особі

 

Обставини справи: 01.10.2019 в автоматичному режимі було зафіксовано порушення у сфері забезпечення дорожнього руху. Порушник відмовився від одержання постанови про накладення адміністративного стягнення на місці і отримав таку постанову 11.10.2019 шляхом поштового вручення. 16.10.2019 він звернувся до суду з позовом про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, надіславши позовну заяву до суду через поштове відділення.

Проте Управління патрульної поліції вважало, що днем вручення позивачу постанови є день її винесення та відмови в її отриманні, а саме - 01.10.2019. Тобто при зверненні особа порушила 10-денний строк для оскарження постанови.

Позиція адміністративних судів: Суд першої інстанції залишив позов без розгляду, оскільки вважав, що обчислення строку на оскарження постанови розпочалось саме з дати її винесення  - з 01.10.2019 року. З копії оскаржуваної постанови, суд встановив, що позивач відмовився від її отримання.

7ААС скасував ухвалу суду першої інстанції про залишення без розгляду адміністративного позову. Апеляційний суд зазначив, що строк для оскарження постанови  повинен обчислюватися з моменту вручення або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про вручення. При цьому, апеляційний суд не взяв до уваги доводи відповідача про те, що позивач був ознайомлений зі змістом оскаржуваної постанови в момент її винесення, хоч і відмовився її отримати, оскільки норми законодавства не пов`язують право позивача на звернення до суду про оскарження відповідної постанови саме з моментом її проголошення.

Норми статті 289 КУпАП і частини другої статті 291 КУпАП свідчать, що постанова у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, може бути оскаржена протягом десяти днів після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення. Аналогічна правова норма закріплена також у частині другій статті 286 КАС України, відповідно до приписів якої позовну заяву щодо оскарження рішень (постанов) у справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі може бути подано протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Оскільки справа стосувалась залишення без розгляду позовної заяви, постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду було оскаржено до Верховного Суду. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду, розглянувши справу, погодився з позицією Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішень можна знайти за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/ справа №686/28291/19

За інформацією відділу узагальнення судової практики 7ААС

Джерело: Прес-служба 7ААС
02.07.2020

Сьогодні
11 серпня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація