МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Відпустка при народженні дитини як новий вид соціальних відпусток

 

Щоб усунути законодавчу прогалину, яка обмежує право батька на відпустку для догляду за дитиною, Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення  рівних  можливостей  матері  та  батька  у  догляді  за дитиною»  № 1401-ІХ від 15.04.2021.
Цей закон запровадив новий вид соціальної відпустки – відпустку при народженні дитини. Така відпустка є одноразовою й оплачуваною, і її можна взяти до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів).

Порядок надання відпустки при народженні дитини встановлює Кабінет Міністрів України. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 7 липня 2021 року, затвердивши Порядок надання 14-денної відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї.
Відпустку при народженні дитини може взяти одна із зазначених осіб:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;  
  • баба / дід або інший повнолітній родич дитини, який фактично здійснює догляд за дитиною, мати / батько якої є одинокою матір’ю / одиноким батьком.

Піти у відпустку при народженні дитини можна не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Тривалість такої відпустки визначає працівник у заяві. Водночас працівник, який отримав відпустку при народженні дитини, зобов’язаний надати роботодавцеві копії документа, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня початку такої відпустки.

За інформацією відділу по роботі з персоналом 7ААС

Джерело: Пресслужба 7ААС
09.07.2021

Сьогодні
31 липня 2021

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація