МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Ефект доміно, або до чого призводить недофінансування судової влади

 

Натисніть на зображення нижче:

ДСТУ 4163:2020
?

Наочним прикладом є невтішна динаміка фінансування судової влади за останні роки: 2020 рік – 64,4 %; 2019 рік – 69,5 %; 2018 рік – 77,9 %; 2017 рік – 79,1 %.

Зауважимо, що до Вищої ради правосуддя з усіх регіонів нашої країни надходять численні звернення судів про їх неналежне фінансове забезпечення.

В українських місцевих та апеляційних судах спостерігається критичний стан виплати заробітної плати працівникам апаратів. Це призводить до масового звільнення кваліфікованих, досвідчених кадрів.

Водночас у судах скаржаться на дефіцит коштів для забезпечення поточної роботи – надсилання поштової кореспонденції, оплати інтернет-зв’язку та комунальних послуг тощо.

У результаті громадяни позбавляються конституційного права на доступ до правосуддя та судовий захист своїх прав і свобод.

Таким чином, відсутність гідного фінансування судової влади впливає на ефективність здійснення правосуддя, а також є прямим втручанням у її незалежність.

За ініціативою Вищої ради правосуддя пропонується внести зміни до законодавства, визначивши посадовий оклад працівників апаратів судів з урахуванням інстанції суду у відсотковому співвідношенні до посадового окладу судді та із застосуванням регіонального коефіцієнта.

Інтерактивна онлайн-мапа звернень щодо проблем фінансування судів: https://hcj.gov.ua/page/interaktyvna-onlayn-mapa-zvernen-shchodo-problem-finansuvannya-sudiv


Джерело: Вища рада правосуддя: Новини
11.10.2021

Сьогодні
21 жовтня 2021

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація