МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Особливості розгляду справ в підсистемі відеоконференцзв’язку

 

Невпинна суспільна діджиталізація актуалізує питання щодо впровадження отриманих досягнень у всі сфери життя людини. Вказані процеси вже є частиною нашого існування, і ми їх можемо спостерігати як у буденності, так і у спеціальних напрямках, наприклад, у судовій сфері.

Так, від 17 серпня 2021 року Вищою радою правосуддя затверджено Положення про порядок функціонування  окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Документом визначено порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) ЄСІТС, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та власне підсистеми відеоконференцзв’язку.

Підсистема відеоконференцзв’язку ЄСІТС надає можливість у режимі відеоконференції брати участь у судовому засіданні поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів, або в приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду.

Авторизація користувачів в Підсистемі відеоконференцзв’язку ЄСІТС може здійснюватися за допомогою:

– введення логіну та паролю;
– КЕП (кваліфікований електронний підпис);
– використання підсистеми Електронний кабінет.

Для проведення судових засідань у режимі відеоконференції, як в приміщенні суду, так і поза його межами особа має бути попередньо зареєстрована в Електронному кабінеті.

Фіксація таких  судових засідань здійснюється засобами самої підсистеми відеоконференцзв’язку. Тобто секретар судового засідання засобами підсистеми відеоконференцзв’язку здійснює ведення протоколу судового засідання в електронній формі та відеозапис слухання справи.

Положення про окремі модулі ЄСІТС зазначає, що протокол судового засідання, підписаний кваліфікованим електронним підписом після його формування,  автоматично імпортується до автоматизованої системи діловодства суду.  Протокол судового засідання після  підписання блокується для внесення змін, а відеозапис судового засідання автоматично зберігається у централізованому файловому сховищі.

У разі участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції, переривання зв’язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Зазначені підсистеми вже сьогодні забезпечують можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, отримання повідомлень чи процесуальних документів в електронному вигляді, функціонування офіційних електронних адрес та передбачають процедури реєстрації, автентифікації та доступу осіб до функціонуючих підсистем (модулів) ЄСІТС через електронний кабінет.

Важливо, що використання вказаних підсистем не лише удосконалює  та полегшує доступ до правосуддя, але й є економічно вигідним. При користуванні вказаними модулями відбувається економія коштів як для учасників судового процесу, так і для судової системи.

Матеріал підготовлений відділом забезпечення судового процесу

Джерело: Прес-служба 7ААС
25.10.2021

Сьогодні
07 грудня 2021

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація