МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Херсонський апеляційний суд: вимога працівника поліції про необхідність проходження огляду на стан сп’яніння є обов`язковою для виконання водієм

 

Водієві не вдалося уникнути відповідальності за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння і тепер чоловік позбавлений права керування транспортними засобами строком на 1 рік та має сплатити штраф 17000 грн

На чоловіка за відмову від проходження огляду на стан сп’яніння (ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення) судом першої інстанції накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 грн з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.

В апеляційній скарзі  адвокат та водій  послалися на те, що відмова від огляду на стан сп’яніння на місці зупинки не є підставою для складання протоколу за ч.1 ст. 130 КУпАП і не є складом адміністративного правопорушення, вказали, що відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає лише у разі, якщо водій висловить відмову пройти огляд саме у закладі охорони здоров’я, тобто фізично перебуваючи у медичному закладі.

Суд апеляційної інстанції, ретельно перевіривши кожен із доводів апеляційної скарги, погодився із висновками суду першої інстанції, а доводи суд відхилив, як такі, що не ґрунтуються на вимогах закону, адже вимога працівника поліції про необхідність проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу, чи то у закладі охорони здоров`я за наявності у водія ознак алкогольного сп`яніння є обов`язковою для виконання водієм.

У разі ж відмови водія від проходження огляду у закладі охорони здоров’я, правоохоронці позбавлені процесуальної можливості застосовувати відносно водія заходи примусу, спрямовані на доставлення особи до закладу охорони здоров`я.

Як встановив суд апеляційної інстанції, докази у справі свідчать про те, що водій висловив відмову від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки і у медичному закладі, після чого відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Тож за результатами апеляційного перегляду оскаржувану постанову суду першої інстанції залишено без змін.

Джерело: Пресслужба ХАС
10.11.2021

Сьогодні
07 грудня 2021

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація