МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

На Одещині корумпованому судді апеляція не допомогла

 

Не дивлячись на те, що служитель Феміди намагався «вирішити це питання» в Апеляційному суді, правоохоронці довели його провину. Тож тепер йому доведеться відповідати за свої корупційні діяння за Законом.

Нагадаємо: виконуючий обов’язки судді одного з районних судів прийняв до свого провадження адміністративну справу відносно голови райдержадміністрації, який на той час був безпосереднім керівником його дружини. Таким чином, у нього виник конфлікт між особистими інтересами та службовими повноваженнями, що суперечить вимогам Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Також він порушив ст. 11 та 15 Кодексу суддівської етики та ст. 11 (гласність і відкритість судового процесу) Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Маючи на меті недопущення гласного розгляду даної справи, він переніс засідання на іншу дату, про що не повідомив потерпілих, свідків та жителів району, які мали намір бути присутніми в залі, та у зазначений день виніс постанову на користь відповідача.

Пізніше Апеляційним судом Одеської області цю постанову було скасовано, відповідача визнано винним та притягнуто до відповідальності.

Також матеріали до Апеляційного суду було  направлено і співробітниками Управління по боротьбі з організованою злочинністю в Одеській області - за фактами вчинення адміністративного корупційного правопорушення служителем правосуддя.

Апеляційний суд визнав його винним у скоєнні вищезазначених правопорушень та наклав на нього штраф у сумі 1700 гривень. Однак корумпований суддя склав апеляційну скаргу на рішення судів першої і апеляційної інстанції За результатами її незаконного розгляду справу було закрито «у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення». У даній постанові суддя Апеляційного суду зазначив, що професійні судді не можуть нести відповідальність за ст. 172-7 КУпАП.

У зв’язку з цим, працівники Управління боротьби з організованою злочинністю звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Стосовно недобросовісного судді було відкрито дисциплінарну справу. Встановлені в ході перевірки обставини красномовно говорять про те що, в діях представника правосуддя є ознаки порушення присяги судді, передбаченої ст. 55 ч. 1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і він таки є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Наразі відносно судді Апеляційного суду, який, зловживаючи службовим становищем, виніс завідомо неправосудну постанову, за матеріалами УБОЗ слідчим відділом прокуратури Одеської області розпочато кримінальне провадження. Розслідування триває.

Ірина Бурковецька, ВЗГ ГУМВС України в Одеській області (за матеріалами УБОЗ)

Джерело: magnolia-tv.com
02.04.2014

Сьогодні
29 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація