МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Відбілена мантія

 

Волинський суд повністю виправдав львівського суддю!

Отже, для початку найцікавіше. Нещодавно Ковельський міськрайонний суд Волинської області під головуванням судді — Окостеня І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення червоноградського судді Леоніда Рака у вчиненні низки злочинів (хабарництво, зловживання впливом, затвердження суддею cвідомо неправосудного вироку, рішення чи ухвали з корисних мотивів) визнав за ВСІМА пунктами обвинувачення пана Рака НЕВИННИМ! Таке воістину сенсаційне рішення, поза всяким сумнівом, потребує більш детального ознайомлення зі суттю цієї справи та аргументами, котрі спонукали колег судді піти на таки відважний крок.

Судове правило: «Ти — мені, я — тобі!»

Вчитавшись у канцелярські рядки вироку, починаєш замислюватись над тим, як майстерно можна з чорного зробити біле, лише правильно його потрактувавши. Пан суддя Леонід Рак, як запевняє обвинувачення, отримавши 28 квітня 2012 року для розгляду й ухвалення рішення матеріали адміністративної справи пана Качмара (він торгував іноземною валютою, яку в нього при затриманні експропріювали), вже через тиждень у приміщенні Червоноградського міського суду Львівської області висловив Качмару І.М. побажання, аби той передав особисто йому 900 доларів США. В обмін на це суддя пообіцяв своїм рішенням конфіскувати в дохід держави не всю суму валюти і гривень, яку міліція при затриманні вилучила у «валютника», а лише 100 доларів США і 800 гривень, а решту (1470 доларів США і 5130 гривень) повернути адмінобвинувачуваному. Пан Качмар погодився і, вочевидь, на його місці так вчинив би кожний. І 8 травня 2012 року, стверджує обвинувачення, в туалеті цього ж суду «валютник» передав судді бажану суму. Так, воістину — гроші не пахнуть… Але, як казав класик: «Наше життя сповнене непорозумінь і тихого смутку…» Саме непорозумінням можна назвати подальший хід подій. Вже 10 травня суддя почав натякати прохачеві, що він не може відступитися від закону («бо справа важка») за ТАКУ суму і зажадав доплатити ще. Так говорило звинувачення… 11 травня 2012 року торговець валютою доніс судді ще 300 «баксів». Суддя дотримав слова і врешті  склав та підписав свідомо неправосудну постанову, датовану… 4 травня 2012 року, на яку проставив відбиток печатки Червоноградського міського суду Львівської області, та в яку вніс свідомо неправдиві відомості про час розгляду справи, участь у розгляді справи Качмара І. М. та взяття від нього пояснень, а також умисно, без наявності для цього підстав, ухвалив свідомо незаконне рішення про конфіскацію… лише частини вилучених матеріальних цінностей. 1470 доларів (з яких 1200 «офірував» судді) і 5 тис. 740 грн знову перекочували в кишеню торговця валютою. Пацан сказав — пацан зробив. Окрім того, суддя нібито пообіцяв вплинути ще й на свого червоноградського колегу суддю М., аби той теж поставився до розгляду ще однієї адмінсправи Качмара «по-людськи». Вже за 1000 доларів США. Здавалось би, і слуга Феміди, і його візитер мають бути взаємно задоволені, але нерідко те, що починається гарно, все одно з часом закінчується кепсько…

«Не винен я — він сам прийшов!»

Сам Рак на слідстві від показів  відмовився, а в суді захист підсудного упродовж усього судового слідства обстоював позицію, що підсудного Рака Л.С. банально… спровокували правоохоронний орган та потерпілий Качмар І.М. на вчинення злочинів! Мовляв, міліція просто підбурила суддю взяти кошти, і за це їй велика ганьба і наш громадський осуд! Спробуймо з’ясувати, а в чому, власне, полягало оце «підбурення»?

Виявляється, все просто: не суддя ВИМАГАВ у пана Качмара гроші, а той (який хитрий!) САМ ЗАПРОПОНУВАВ судді кошти за вирішення питання «полюбовно»! А суддя просто не встояв перед такою витонченою провокацією! Це все одно, якби не конвойний казав в’язневі: «Дай мені сто доларів, а я відвернусь, як ти втікатимеш!», а навпаки, арештант сам запропонував би охоронцеві: «Я тобі дам 100 «баксів», а ти відвернись!» Відчуваєте суттєву різницю? Я теж не відчуваю. А Ковельський суд ВІДЧУВ!

То що ж «пошкоджено» в судовій системі?

І свідченням своєї правоти суд вважає диктофонний запис (перш ніж передати «бабло», Качмар звернувся із заявою про вимагання в місцевий УБОЗ), на якому «валютник» пропонує судді віддяку, а той, замість сказати: «Так. Давайте мені гроші у сумі такій-то, такого-то числа, такого-то року» лише щось незрозуміле мугикає. «Фактично, — стверджує ковельський суд, — діалог відбувався між Качмарем і невстановленою особою». Хоча вітався, називав час апеляції та кидав короткі репліки сам Рак. І цього суд НЕ ЗАПЕРЕЧУЄ. Ще одним вагомим аргументом виправдального вироку для судді Рака волинський суд вважає те, що заяву від торговця валютою в УБОЗІ оформляв рідний брат його дружини, старший оперуповноважений В. Хімко. Сам Хімко в суді цього не заперечив, і вказав, що ОРС (оперативно-розшукову справу) на суддю Рака відкрили ще в лютому, бо була оперативна інформація про те, що він вимагав хабарі. У кабінеті судді було встановлено спецтехніку, яка писала і відео. Зі спецтехнікою, яку встановлював відділ оперативно-технічної розвідки УБОЗ, теж вийшов «прикол»: одна з відеокамер (нижня) в якої сіло живлення, писала зовсім не той час, що інша, тому, як правильно розуміє читач, усьому, що на цих камерах зображено… віри йняти не можна! Круто?! А ви кажете — люстрація суддів!!! А на зображеннях, до речі, було добре видно, як пан Рак бере гроші… Дослідити відеофайли на картах пам’яті «Ridata mikro SD НС» інв. 0671, «Тгаnsend 16 GB Місго 8Б НС», які сторона обвинувачення надала як доказ винуватості підсудного, не виявилося технічно можливим, зокрема й з участю запрошеного у судове засідання спеціаліста. Спеціаліст пояснив, що вказані карти пам’яті неможливо відкрити та переглянути наявну на них інформацію, встановити обсяг інформації через те, що їх ПОШКОДЖЕНО. Знаннями, які б допомогли встановити причини та час пошкодження карт пам’яті, цей спеціаліст не володів. Спеціаліста УБОЗУ, який такими знаннями ВОЛОДІВ, суд до справи НЕ ЗАЛУЧАВ.

Негідники СПОНУКАЛИ суддю до хабарництва!

Щодо історії зі суддею М. На клаптику паперу суддя Рак написав «1500» та «$», з чого Качмар зрозумів, що має дати судді Раку Л.С. хабар на суму 1500 доларів США, але із вказаних цифр закреслив «500», чим дав зрозуміти, що може дати хабар на суму 1000 доларів США — на що Рак погодився та обіцяв все вирішити. У суді був відеозапис із цією загадковою перепискою, але суд теж не йняв віри таким смішним аргументам (тим паче, «що в присутності Качмара І.М. підсудний Рак Л.С. нічого не писав, а перекладав справи»), очевидно, вважаючи, що таким чином суддя і його візитер мовчки грали в «хрестики-нулики»… Сам факт такої переписки суд теж потрактував як міліцейську стимуляцію і провокацію хабара, а Качмара — як провокатора, бо той прийшов до Рака «без судового виклику з власної ініціативи». «Впродовж усіх оперативно-технічних заходів Качмар І.М. узгоджував свої дії з правоохоронним органом, його поведінка була повністю контрольована правоохоронним органом, слід дійти висновку, що працівники правоохоронного органу з участю Качмара І.М. здійснили штучний вплив на Рака Л.С. з метою спонукати його вчинити злочин», — не червоніючи пише волинський суд. 

Має право бути неправим

А стосовно того, що рішення «по Качмару» пан Рак писав фактично на коліні, то у ковельських колег і для цього є глибоке обґрунтування: «Не всі порушення процесуальних норм, навіть ті, що тягнуть скасування рішення суду, можуть бути віднесені до неправосудних. Наявність процесуальних порушень, допущених Раком Л.С. при розгляді справи про притягнення Качмара І.М. до адміністративної відповідальності, а саме порушення порядку розгляду справи, невчасне виготовлення судового рішення, є порушенням процедури постановлення судового рішення, що може мати дисциплінарний характер».

«З урахуванням вищенаведеного, Рак Л.С. підлягає виправданню за всіма злочинами, у вчиненні яких він обвинувачується», — робить висновок голова судового засідання пан Окостень.

В автора нема жодного сумніву, що коли б голову Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича (знаменитий львівський мільйонер-«засівач») судив Ковельський міськрайонний суд, то він би донині розповідав нам про свої досягнення в розбудові правової системи нашої держави не з-за ґрат…

Микола САВЕЛЬЄВ

Джерело: ratusha.lviv.ua
17.04.2014

Сьогодні
10 грудня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатися



Наші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація