МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Обранці Львівщини вимагають люстрації продажних суддів

 

Львівська облрада вимагає усунути від керівних посад суддів, які ухвалювали рішення, що сприяли рейдерським захопленням бізнесу, були причетні до зловживань під час виборів та покривали порушення прав людини.

Про це йдеться у зверненні депутатів ЛОР до ВРУ щодо необхідності невідкладного розгляду та затвердження законодавства про становлення системи незалежного, прозорого та справедливого судочинства. «За» це зверненні проголосували 69 обранців на сесії 8 липня.

У зверненні йдеться про актуальність і необхідність напрацювання та прийняття законів про люстрацію суддів.

«Першим кроком на шляху усунення від керівних посад суддів, які себе дискредитували, стало прийняття 8 квітня 2014 року Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні». Його мета – підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності і справедливості. На жаль, дія цього Закону, в основному, поширюється на тих суддів, хто порушив присягу або вчинив кримінальне правопорушення під час винесення рішень щодо учасників акцій протесту, починаючи з 21 листопада 2013 року.

Обласна рада вважає за необхідне активізацію та продовження цього процесу, оскільки дія Закону не поширюється на суддів, які ухвалювали рішення, що сприяли рейдерським захопленням бізнесу, були причетні до зловживань під час виборів та покривали порушення інших прав людини, гарантованих Конституцією», – йдеться у зверненні.

Депутати Львівщини закликали нардепів невідкладно розглянути та ухвалити закони, які регулюватимуть процедуру проведення люстрації в Україні.

Джерело: zik.ua
09.07.2014

Сьогодні
08 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація