МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Верховний суд проти люстрації: коментар експерта

 

Звернення Верховного суду України до Конституційного суду з приводу деяких положень закону про «очищення» влади в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментувала експерт з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко.

Верховний суд України вирішив звернутися до Конституційного суду з приводу конституційності окремих положень закону про люстрацію. Зокрема голова Верховного суду Ярослав Романюк підкреслив, що окремі положення закону про «очищення» влади не відповідають нормам Конституції. Йдеться про гарантування незалежності суддів.

Про перспективи цієї справи радіостанція Голос Столиці поговорила з експертом з питань конституційного права Центру політико-правових реформ Юлією Кириченко.

Яких аспектів закону про люстрацію стосується звернення Верховного суду?

– Це звернення стосується лише положень щодо членів Вищої ради юстиції, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, голови Державної судової адміністрації, його заступників, а також суддів, які ухвалювали рішення щодо взяття під варту, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності осіб, які вийшли на мирні зібрання.

До цих працівників судової сфери вже приймалися якісь рішення? Чи до них ще не дійшла люстрація?

– Ні, стосовно них рішення не приймалися. Але підкреслю, що це одна з тих категорій осіб, яка виписана в законі про люстрацію. Трохи дивує те, що Верховний суд ставить під сумнів питання конституційності лише щодо себе.

Скільки часу може зайняти розгляд цієї справи?

–Треба сказати, що у Верховного суду право на звернення до Конституційного суду. Маю надію, що судді Конституційного суду усвідомлюють, що закон про «очищення» влади став результатом мирного зібрання, демонстрацій, які були на Майдані, і відмовиться розглядати подання Верховного суду. На мій погляд, це було б мудре рішення з боку Конституційного суду. Але якщо він стане на бік позиції Верховного суду, то закон буде визнаний неконституційним лише в частині осіб, яких я назвала. Щодо всіх інших він буде діяти.

Джерело: newsradio.com.ua
17.11.2014

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація