МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Щоб люструвати суддів, потрібні публічні свідчення проти них, – експерти

 

В Україні почалась друга хвиля люстрації. Під неї підпадають усі чиновники, які працювали на режим Януковича під час Революції Гідності, а також керівний склад СБУ, Генпрокуратури, Міністерства юстиції та судді.

Про це йдеться у сюжеті програми новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00) репортера Наталії Пиртик.

Термін, упродовж якого можна люструвати  суддів, за справи проти активістів і учасників Євромайдану, спливає 12 грудня. 

Зазначимо, досі жоден із служителів Феміди, навіть із числа тих, котрі засуджували майданівців, – не поплатився за це своїм робочим місцем.

Наприклад,  проти львів’янки Ольги Сало, яка під час Євромайдану у Львові подала заявку на пікет під стінами Львівської ОДА, де молоді люди вимагали відставки уряду Азарова, відкрили кримінальне впровадження.

«Мені подзвонив слідчий, який сказав, що я по цій справі проходжу, що я несу кримінальну відповідальність, адже я подавала заявку на цю акцію. Під час акції було вчинено злочин, який трактується, як хуліганство. А це є стаття кримінального кодексу», – розповідає активна учасниця Євромайдану Оля Сало.

Схожих історій, коли тиснули на активістів, по усій країні назбиралося близько сотні. Зокрема, у Львові найгучнішими були справи працівника міськради Андрія Шевціва і отця Михайла Димида. Та більшість фігурантів кримінальних проваджень так і залишились невідомими широкому загалу. А все тому, що ніхто із цих людей так і не поскаржився на дії суддів, які досі спокійно працюють на своїх посадах. Ба більше, служителі Феміди вважають, що Закон про очищення влади, який набув чинності 16 жовтня, недосконалий.

Тим часом, експерти кажуть, що люстравати суддів буде найважче. Мовляв, у цій сфері працюють цілі династії, які зроблять усе, щоб дискредитувати цей закон. Відтак, радять людям, які постраждали від незаконних дій суддів, не мовчати.

Додамо, щоб запустити в дію механізм закону про люстрацію, потрібно щоб усі активісти публічно свідчили проти своїх «кривдників у мантіях». Експерти кажуть, що лише так можна оновити суддівську владу в Україні.

Джерело: www.zik.ua
19.11.2014

Сьогодні
08 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація