МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У Мін’юсті припускають звільнення судді, що зупинила люстрацію

 

Цього тижня суд поновив на роботі першого чиновника, котрого звільнили за люстраційним законом

Виконувач обов’язків міністра юстиції, депутат парламенту від "Народного фронту" Павло Петренко каже, що "з високим ступенем імовірності" ініціюватиме звільнення судді, котра відновила на роботі прокурора, який раніше підпав під люстрацію.

"Ми очікуємо на повний текст рішення судді, бо вона оголосила тільки його резолютивну частину. Після того я з високим ступенем імовірності – відсотків 90 – внесу (до Вищої ради юстиції - Ред.) подання на її звільнення", - сказав пан Петренко ВВС Україна.

За його словами, підставою для звільнення судді Валентини Самойлової, котра в понеділок визнала протиправним звільнення начальника кадрового відділу Харківської обласної прокуратури Володимира Суходубова у зв’язку з вимогами закону "Про очищення влади", може стати порушення нею суддівської присяги.

Павло Петренко припустив, що Генеральна прокуратура оскаржить рішення Харківського окружного адміністративного суду.

"Це їхній моральний обов’язок", - заявив він.

Згідно з даними сайту суду, Валентина Самойлова є суддею з понад 25-річним стажем. Протягом 20 років вона обіймала посаду судді Чугуївського міського суду на Харківщині. У Харківському окружному адміністративному суді вона працює з 2007 року.

"Чорна мітка"

"Величезною помилкою" назвав рішення харківського суду секретар Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті та депутат парламенту від "Самопомочі" Єгор Соболєв.

"Я обіцяю цій судді, що вона не буде працювати в органах правосуддя. Вона сама поставила собі чорну мітку, так само, як цей прокурор. Самойлова і Суходубов стали символами того, що не мають значення кров людей, ухвалені закони. Головне – щоб ми далі залишалися на посадах. Це – дорога в нікуди", - заявив він ВВС Україна.

Соцдослідження показують, що люстрацію в Україні підтримує більшість громадян

Член Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті, колишній працівник прокуратури, а нині популярний блогер Сергій Іванов прогнозує, що рішення харківського суду про поновлення звільненого в рамках люстрації чиновника не буде останнім.

"Прогнозую вал подібних "поновлень" чиновників, які підпадають під дію закону про люстрацію. А це значить, що схема глобального саботажу матеріалізованої даним законом вимоги Майдану затверджена, узгоджена і успішно втілюється в життя", - пише він у своєму блозі на "Українській правді".

ВВС Україна не вдалося отримати коментар від відновленого на роботі рішенням суду Володимира Суходубова.

"Негайне виконання"

Текст резолютивної частини рішення суду про відновлення на роботі люстрованого прокурора з’явився у соцмережах цього вівторка. Водночас у Єдиному державному реєстрі судових рішень повного тексту цієї постанови наразі немає.

Постанова, датована 24 листопада, наказує прокуратурі Харківської області поновити на посаді начальника кадрового відділу прокуратури Харківської області Володимира Суходубова, а також виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Я хочу побачити текст рішення, щоб зрозуміти, якими аргументами можна обґрунтувати те, що суд закрив очі на пряму норму закону

У постанові уточнюється, що поновлення пана Суходубова на роботі "підлягає негайному виконанню", незважаючи на те, що сам документ ще не набрав чинності і може бути оскарженим до Харківського апеляційного адміністративного суду.

У прокуратурі Харківській області ВВС Україна підтвердили отримання цього документу та заявили, що зараз там "вирішується питання про подання апеляції".

Згідно з даними Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення закону "Про очищення влади", Володимира Суходубова звільнили з прокуратури Харківської області 23 жовтня цього року.

У Реєстрі вказано, що йому заборонено займати посади на державній службі протягом найближчих десяти років.

Пан Суходубов посідав посади заступника та першого заступника прокурора Харківської області протягом понад року у час, коли президентом України був Віктор Янукович.

Згідно з нормами закону "Про очищення влади" це є достатньою підставою для звільнення з посади у порядку люстрації та для заборони обіймати певні посади протягом найближчих десяти років.

"Я хочу побачити текст рішення, щоб зрозуміти, якими аргументами можна обґрунтувати те, що суд закрив очі на пряму норму закону, яка говорить, що якщо людина мала такий стаж роботи в такий період часу, то вона звільняється автоматично", - сказав ВВС Україна Павло Петренко.

Джерело: www.bbc.co.uk
28.11.2014

Сьогодні
09 грудня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація