МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Голова Оболонського суду Дев’ятко: “Вказівок щодо прийняття рішень згори не було”

 

Активісти “Автомайдану” прийшли до Оболонського суду нагадати, що мінімум 14 його суддів під час Майдану ухвалювали необґрунтовані рішення: вони позбавляли прав “автомайданівців” за поїздку до Межигір’я, арештовували травмованих активістів з Грушевського, Щорса та Кріпосного провулку.

Тож відповідно до Закону України “Про очищення влади” вказані судді підпадають під люстрацію. Тобто мають бути не просто звільненні,а звільнені із забороною займати посаду судді наступні десять років. Окрім того, згадані дії мають ознаки злочину – прийняття завідомо неправосудного рішення та незаконного втручання у здійснення правосуддя.

Нагадаємо, цей районний суд 22 січня 2014 року обрав міру запобіжного заходу для кількох студентів університету Карпенка-Карого, затриманих 19 січня: четверо з них отримали домашній арешт, двоє – по 1 місяцю досудового перебування в СІЗО. 25 січня 17-ти затриманим на Грушевського та активістам “автомайдану”» він присудив утримання два місяця у СІЗО, ще двом – домашній арешт. До того ж протягом січня-лютого десятки справ “автомайданівців” були передані з районного ДАІ, у результаті розгляду яких людей безпідставно позбавляли права керувати автівкою строком на два місяці.

Тож “Автомайдан” прямує до кабінету голови суду – Владислава Дев’ятка.

“Ми хочемо Вас запитати: чому судді цього суду брали участь у незаконних діях? – говорить юрист “Автомайдану” Роман Маселко. – Також ми принесли повідомлення про люстрацію”.

“Давайте”, – спокійним голосом відповідає Дев’ятко, сидячи за столом у себе в кабінеті. Він бере аркуш паперу із зазначеними у ньому прізвищами усіх 14 суддів-порушників.

“Ви ухвалювали рішення, згідно з якими у представників “Автомайдану” забирали водійські права взимку цього року?” – запитує представник “Автомайдану” Сергій Хаджинов.

“Я не знаю, хто такий “Автомайдан”, – спокійно відповідає суддя.

“Позбавляли прав за поїздку 29 грудня 2013 року у Межигір’я”, – уточнює Маселко.

“Жодна людина, стосовно якої розглядалися подібні справи, не сказала, що вона причетна до Автомайднау. Таких справ у моєму провадженні не було”, – говорить Дев’ятко.

“Але Вам не здалося дивним, що в один момент з’явилося багато подібних справ?”, – наполягає Хаджинов.

“Такі справи розглядаються кожен день. Ми їх не розглядаємо з точки зору політики, ми їх розглядаємо з точки зору наданих матеріалів”, – відповідає голова суду.

“Але же встановлено, що сотні документів були сфальсифіковані. Нині деякі справи слухаються у суді…”, – не зупиняється Роман Маселко.

“Таких даних у мене нема. Ми знаємо, що внесені рішення у єдиний реєстр досудових розслідувань, і ті матеріали, які вимагало слідство, були нами надані. Щодо справ, які розглядав наш суд, то ніяких зловживань не було: всіх викликали, всіх допитували”, – каже Владислав Дев’ятко.

“Тобто Ви вважаєте, що Ви все зробили чесно і повторили би зараз свої дії?”, – допитується Хаджинов.

“Ми би їх розглядали по суті, викликали би працівників ДАІ, учасників процесу, допитували свідків, приймали би рішення”, – відповідає голова Оболонського районного суду.

«Якщо вірно ми зрозуміли, то рішення судді ухвалювали без тиску та вказівок?», – знову уточнює Маселко.

На це суддя, вже помітно роздратований, відповідає, що “такого не було”.

“Автомайдан” не зупиняється, згадуючи про випадки арештів активістів Майдану на час досудового слідства на два місяці: “Ви ж позбавляли прав людей, приймали рішення по людині, яку побили “беркутівці”, яка була сама потерпілою, Ви її арештували на два місяці…І Ви вважаєте, що суди виконали свою функцію, належно розглянули справу, прийняли правосудне рішення? І Ви не можете навіть сказати, що Ви щось недоопрацювали?”.

“Вказівок щодо прийняття незаконних рішень згори не було”, – повторює Дев’ятко.

Коли адвокат Маселко запитує, чи нині діючий голова суду усвідомлює, що через такі суддівські дії була вбита сотня людей на Майдані і спровокована війна на Сході, а судді не мають сміливості піти у відставку і почати сприяти слідству, Дев’ятко пропонує дочекатися рішень судів, мовляв, «ви ж будете виносити вирок цим суддям».

Нині голова суду не знає, скільки його підлеглих підпадають під люстрацію. І цей процес, зізнається, в Оболонському суді ще навіть не розпочався.

Коли активісти говорять про низьку довіру до українських суддів – лише 7% українців довіряють їм, Дев’ятко заперечує, мовляв, за останню статистикою – понад 50% вірять судам. Голова районного суду не вірить даним Президента Порошенка, оприлюдненим під час нещодавнього ХІІ З’їзду суддів. Тоді Президент порівняв куці суддівські 7%, наприклад, з 59% довіри до армії.

Нарешті ми запитуємо, чи ніч 25 січня 2014 року не змінила життя судді? Той спокійно відповідає: “Кожен день змінює моє життя. Я стараюсь жити чесно”.

“Якщо Ви подивитеся, які рішення приймав Оболонський районий суд, то Ви побачите, що з тих справ, які суди відправляли на досудове розслідування, суд дуже рідко брав під варту, більшість отримували міру запобіжного заходу – домашній арешт та особисті зобов’язання, – продовжує він. – Про цю дату, яку Ви говорите, рішень про домашній арешт було ухвалено більше, ніж два. Більшість рішень по цим справам були також домашній арешт та особисте зобов’язання”…

Джерело: obolon.rajon.kiev.ua
28.11.2014

Сьогодні
09 грудня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація