МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Сьогодні у Чернівцях був черговий суд над журналістами - так званий, "процес на мільйон" (ВІДЕО)

 

Збільшення кількості процесів проти ЗМІ медіаюристи пояснюють новим професійним рівнем, який демонструють журналісти.
- Дійсно, вплив ЗМІ підвищився, і тому образа на ЗМІ з боку певних осіб також підвищилася. І вони стали позиватися до суду. На щастя, наші суди уже почали застосовувати практику європейського суду і сучасну практику у галузі, яка стосується права ЗМІ висвітлювати інформацію про публічних осіб, - зазначив Олександр Тарасов, юрист НМПУ.
Для самих журналістів це, звісно, ще й досвід. Практика, що допомагає вижити в умовах суспільства, яке лише формується.
- Суспільство наше ще хворе. У нормальному суспільстві нікому в голову не могло би прийти, нормальним людям, публічним особам подавати в суд, щоб так спаплюжити репутацію на майбутнє у засобах масової інформації. Ніхто не каже, що журналісти святі, священні корови, що вони не помиляються і що не може бути судових позовів. Абсолютно ні. Але по тих справах, які ми зараз бачимо, то це абсолютно надумані приводи, - підкреслив Сергій Зарайський, керівник порталу "БукІнфо".
Доки в одній частині Чернівців журналістів судили, в іншій - обкрадали. Вдруге за місяць злодії побували в редакції газети "Час".
- Вкрали ноутбук, який попереднього разу не забрали. Забрали до нього ще два монітори. Крім цього, вони порозкидали папери по кабінетах. Таке враження, що, можливо, не стільки техніка була їхньою метою, скільки, можливо, якісь документи шукали. Тому що все, що можна було у столі у Петра Дмитровича, у мене, - було вивалено, - розповіла Наталія Корнійчук, головний редактор газети "Час".
Газетярі не виключають, що у такий спосіб дехто намагається вказати чернівецькій пресі на місце. Тому уже не простого розкриття злочину вимагає журналістська спільнота, а гарантій від правоохоронців - унеможливлення тиску на ЗМІ у будь-яких проявах. 

Джерело: tva.ua
28.11.2014

Сьогодні
09 грудня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація