МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У Порошенка заперечують спроби зберегти вплив на суди

 

Звинувачення представників "Реанімаційного пакету реформ" у тому, що підготовлені при Адміністрації Президента пропозиції щодо судової реформи передбачають збереження впливу Президента й Верховної Ради на судову гілку влади, не відповідають дійсності.

Про це заявив заступник глави Адміністрації Президента та голова Ради з питань судової реформи, яка розробила розкритикований громадськими активістами законопроект №1656 "Про забезпечення права на справедливий суд", Олексій Філатов на мітингу під АП, передає кореспондент Укрінформу.

"У законопроекті основний фокус робиться на судді, на його статусі, обов`язках, відповідальності. Передбачено, що всі процедури, які стосуються добору суддів, призначення суддів на посади, переведення між судами, робитимуться максимально прозоро та публічно. Всі посади в судах будуть обійматися за результатами відкритого конкурсу. Цей конкурс проводитиме не Президент, не Верховна Рада, а Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка обиратиметься за результатами відкритого добору кандидатів", - сказав він.

Філатов запевнив, що розроблений Радою з питань судової реформи законопроект передбачає відмову Президента від частини повноважень щодо призначення суддів. "Якщо сьогодні він за власним розсудом, тільки на підставі заяви судді переводить суддю між судами і дає можливість займати ту чи іншу посаду, то новий законопроект такого не передбачає. Лише на підставі конкурсу, який проводитиме  ВККС, суддя зможе претендувати на посаду. І кар`єра судді залежатиме від професійних досягнень, які будуть визначені за підсумками атестації", - зазначив заступник глави АП.

Він нагадав, що поданий на розгляд парламенту законопроект №1656 розробила Рада з питань судової реформи, яка складається з 32 фахівців: науковців, практикуючих юристів, представників Ради Європи, Європейського Союзу, ОБСЄ, представників громадських організацій і, зокрема, "Реанімаційного пакету реформ".

"Я впевнений, що деякі моменти, які висловлюються не в дуже конструктивному вигляді, пов`язані з недостатнім розумінням певних положень законопроекту, але, сподіваюся, разом ми зможемо зробити такий закон, який дасть можливість реально захищати свої права. Члени Ради відкриті до діалогу і приймуть пропозиції", - резюмував Філатов.

Джерело: uazmi.org
12.01.2015

Сьогодні
15 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація