МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Судова реформа можлива лише після змін в Конституції – Сироїд

 

Реформа судової системи повинна проводитися шляхом внесення змін до Конституції, оскільки тільки так судді будуть звільнені обґрунтовано і не зможуть відновитися. Про це у вівторок, 13 січня, в кулуарах парламенту заявила заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд, передає кореспондент НБН.

«Ми повинні зробити максимально прозорою процедуру відповідальності, щоб людина розуміла, який суддя і на підставі яких критеріїв і за якою процедурою може бути притягнутий (до відповідальності – НБН), щоб люди розуміли, що якщо суддю звільнили, щоб це було за щось», – зазначила пані Сироїд.

Також вона уточнила, що «звільняти повинні ті, хто має для цього достатній авторитет».

Вона додала, що «механізм повноцінного очищення судового корпусу можна провести тільки після внесення змін до Конституції, оскільки судді у нас захищені Конституцією і ми не можемо позбавляти статусу судді згідно з нашою процедурою».

Як повідомляв НБН, депутати прийняли в першому читанні і за основу законопроект 1497 «Про судоустрій і статус суддів» щодо удосконалення засад організації та функціонування судової влади відповідно до європейських стандартів (автор народний депутат Оксана Сироїд, партія «Самопоміч»). За прийняття цього закону за основу проголосували 246 народних депутатів.

Крім того, Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект №1656 «Про забезпечення права на справедливий суд». За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів.

Джерело: nbnews.com.ua
13.01.2015

Сьогодні
26 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація