МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Що передбачає судова реформа президента: коментар нардепа

 

Заступник голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв розповів в ефірі радіостанції Голос Столиці про інноваційні положення президентського законопроекту «Про забезпечення права на справедливий суд».

Зрушення в судовій реформі. Парламент прийняв за основу президентський законопроект «Про забезпечення права на справедливий суд». За проект закону у першому читанні проголосували 288 нардепів.
Як розповіла політичний оглядач Голосу Столиці Сніжана Гришина, сьогодні зранку відбувалося засідання ради коаліції, яке тривало досить довго. На голосування винесли п’ять документів, тож інтрига зберігалась до останнього, оскільки було багато зауважень щодо президентського законопроекту. У підсумку представники коаліції порозумілися і домовилися, що документ доопрацюють до другого читання з урахуванням деяких норм, які містяться в інших законопроектах.

Про те, як нове законодавство може реформувати українську систему судочинства, радіостанція Голос Столиці поговорила з народним депутатом, заступником голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя Сергієм Алєксєєвим.

Розкажіть про інноваційні положення законопроекту.

– По-перше, сьогодні у першому читанні було ухвалено одночасно два законопроекти: один – президентський, інший – народного депутата Оксани Сироїд. Протягом двох тижнів можна вносити правки в ці два законопроекти, їх будуть об’єднувати в один.

Основне те, що президентський законопроект передбачає збереження спеціалізованих судів. На мою думку, спеціалізація ще нікому не заважала. Чим вужче спеціаліст, тим якісніше він працює. Також передбачається посилити відповідальність суддів. Законопроект президента передбачає пониження суддів в класі, і навіть переведення їх до нижчої судової інстанції. Тобто якщо суддя працює, наприклад, в якомусь вищому суді, але в нього є певні порушення, він не відповідає своєму кваліфікаційному класу, його можуть у вигляді дисциплінарного стягнення перевести в інший суд. Раніше можна було лише підіймати питання про звільнення суддів за порушення присяги.

Чому виникла така серйозна полеміка?

– Палка полеміка була, на мій погляд, лише з того приводу, що одночасно декілька депутатів внесли, по суті, одні і ті самі законопроекти щодо судової реформи. Полеміка полягала в тому, чий законопроект приймуть за основу. Але знайшли мудре рішення, проголосували в першому читанні. Законопроекти дороблятимуть і об’єднуватимуть. У підсумку вийдемо на один документ, який буде схвалений Верховною Радою.

Джерело: newsradio.com.ua
13.01.2015

Сьогодні
26 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація