МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Більшість суддів проти люстрації і реформи взагалі - дослідження

 

Дві третини суддів і працівників апарату судів вважають, що люстрація в принципі не потрібна.

Такі дані опитування представників судової гілки влади оприлюднила на прес-конференції в Укрінформі у четвер аналітик фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Марія Золкіна.

"Ідея люстрації не знаходить підтримки у середовищі суддів і працівників апарату судів - 67% вважають, що люстрація в принципі не потрібна, натомість необхідно створити для суддів нормальні умови", - сказала вона.

Серед тих, хто висловився за деякі способи очищення суддівського корпусу, найбільше - 18% - підтримали люстрацію через перевірку суддів Тимчасовою спеціальною комісією з подальшим розглядом висновку у Вищій раді юстиції, як це передбачено у законі "Про відновлення довіри до судової влади".

Лише 12% опитаних вважають, що проведення судової реформи в Україні є сьогодні одним з найнагальніших завдань. Більшість же (51%) висловилась за те, що реформу проводити треба, але наразі існують більш актуальні завдання. Ще 16% суддів вважають, що судова реформа не на часі, тож її можна відкласти, а 19% респондентів взагалі не бачать особливої потреби проводити таку реформу.

Стосовно того, наскільки серйозних змін має зазнати судова система під час реформ, 39% виступають за проведення часткових та обережних змін, 30% - за сценарій реалізації серйозних змін, але без того, щоб змінювати всю систему. Водночас майже чверть опитаних суддів та працівників апаратів судів вважають, що практично жодних змін до судової системи вносити не потрібно, можливо, треба щось точково покращити.

"Підбиваючи підсумки, хочу сказати, що поряд з пересічними громадянами і експертами, яких ми опитували, судді все ж таки менше готові до якихось кардинальних нововведень", - резюмувала Золкіна.

Опитування було проведене у період з 8 грудня 2014 року по 27 січня 2015 року. Було опитано 1066 суддів та 26 співробітників Апеляційного суду з різних регіонів України.

Джерело: www.ukrinform.ua
12.02.2015

Сьогодні
10 грудня 2019

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація