МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Мінюст чекає на висновки Венеціанської комісії по люстрації

 

Конституційний суд відклав розгляд справи щодо Закону про люстрацію. Спочатку цього вимагав особисто міністр юстиції. Посилався на зміни до закону, які напередодні начебто передали до парламенту. Хоча документ досі не зареєстрований. Але судді йому відмовили.

Після цього служителів Феміди буквально засипали клопотаннями. Вимагали від 6 з них самовідводу. Через те, що начебто сприяли узурпації влади Януковичем і погодилися зі змінами Конституції у 2010 році. На самовідвід судді не погодились. Заяву взяли до уваги. А от слухання у справі перенесли. На невизначений термін.

У червні, нагадаю, свої остаточні висновки щодо люстрації в Україні має оприлюднити Венеціанська комісія. Раніше вона документ жорстко розкритикувала.

"Ми проти того, що є положення цього закону, які протирічать конституції. І нашу позицію підтверджує Венеціанська комісія. Верховна рада зразу визначила, хто є хто. І сказала, хто підлягає люстрації, як виновний чи винний у скоєнні протиправних дій, це може вирішити виключно суд", - говорить Василь Німченко народний депутат, представник суб'єкту права на конституційне подання.

"Дочекаємось висновків Венеціанської комісії в червні місяці. Ми працюємо зараз з експертами венеціанської комісії, в тому числі і по всім тим змінам, які депутати внесли до парламенту", - говорить Павло Петренко, міністр юстиції України.

Джерело: podrobnosti.ua
16.04.2015

Сьогодні
29 травня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація