МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Судді, які надали В.Януковичу необмежені повноваження, вирішують конституційність закону про очищення влади - Мін'юст

 

Частина суддів, яка надала Віктору Януковичу необмежені права в державі, досі перебувають у Конституційному суді й мають можливість вирішувати питання щодо законності люстраційного проекту. Про це сьогодні в ефірі "5 каналу" заявила директор Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко, передає кореспондент УНН.

"Нині вісім суддів, які у тому складі приймали рішення і надавали В.Януковичу необмежені повноваження щодо держави, зараз ще перебувають у Конституційному суді і мають можливість вирішувати щодо конституційності закону про очищення влади, під який вони підпадають. Тут прямий конфлікт інтересів", - наголосила вона.

Т.Козаченко зазначила, що Венеціанська комісія підтвердила: підпадання суддів Конституційного суду під люстраційний закон не суперечить міжнародним стандартам. Це підтверджує, що вони, як і всі інші, мають нести відповідальність перед законом.

Нагадаємо, очищення влади в Україні відрізняється від люстрації в інших країнах більш широкою сферою застосування. Адже її метою є захист суспільства від осіб, які в силу своєї причетності до широкомасштабної корупції можуть завдати шкоди демократії в Україні.

Венеціанська комісія підтримала позицію України, щодо якої, відповідно до концепції “демократії, здатної захистити себе”, держава має право самостійно визначати вимоги доступу до державної служби щодо осіб, які показали себе неефективно, і усунути від доступу до державних посад осіб, які можуть являти загрозу демократичній системі.

Сергій Мельник

Джерело: www.unn.com.ua
22.06.2015

Сьогодні
19 січня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація