МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

SMS-листування Чернушенка: Геращенко вчинив аморально та протизаконно – адвокат

 

Антон Геращенко в Facebook виклав роздруківку SMS-листування судді Антона Чернушенка, яка нібито доводить корумпованість голови Апеляційного суду Києва. На думку адвокатів, публікація подібних даних є протизаконною та свідчить про правовий нігілізм в країні.

Депутат, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко опублікував роздруківку SMS-повідомлень, які отримував голова Апеляційного суду Києва Антон Чернушенко в період з квітня по листопад 2014 з вказівками про ті чи інші судові рішення. Листування опубліковано на сторінці Геращенко у Facebook. У деяких SMS прямо зазначалися прізвища фігурантів справ та рекомендації: «випустити на домашній арешт», «зменшити заставу з 30 мільйонів до 500 тисяч» або «відкласти справу».

Генеральний прокурор Віктор Шокін вже звернувся з поданням до Верховної Ради про надання згоди на затримання та арешт Чернушенко.

Скандальну переписку в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував юрист, адвокат Віктор Чевгуз.

Дана роздруківка матиме якусь вагу в судовому розгляді?

– Існує таємниця попереднього слідства, порушено кримінальну справу, і, звичайно ж, не можна розкривати докази і всю інформацію. Юридично це грубе порушення закону.

Чи можна залучити Геращенка до відповідальності?

– Не знаю, чи можна залучити, але з етичної точки зору він вчинив абсолютно непривабливо. Так не можна робити. Є орган досудового слідства, є інформаційний центр прокуратури, яка розслідує справу, і тільки вони можуть надавати інформацію ЗМІ. Це не справа народного депутата і помічника міністра. Як колишній слідчий і адвокат, я обурений. З моральної точки зору це некрасиво.

Які цілі міг переслідувати Геращенко?

– Я сумніваюся, що це хороші цілі. Розголошені ганебні дані щодо людини, вина якої не доведена. Як можна його ганьбити?

Чи не послужило листування відсутнім приводом для Генпрокурора для звернення до ВР з поданням про арешт Чернушенка?

– Що заважало йому звернутися до того? І з яких це пір інформація подібного роду є підставою для звернення до Верховної Ради? Підставою для звернення до парламенту є наявність доказів протиправних дій людини, що займає певну посаду. В даному випадку – це просто робота на публіку. У правовій державі так ніхто не чинить. Чернушенко ж звинувачують не в тому, що у нього була тисяча доларів або 15 тисяч талонів. Його звинувачують у посадових правопорушення, але це ще потрібно довести. Яким чином ця інформація взагалі потрапила до Геращенка? Це ж спеціально було зроблено, злито.

Мова йде про показову прочуханку?

– Я думаю, що це правовий нігілізм. Хіба Антон Геращенко є членом слідчо-оперативної групи або співробітником ГПУ? Він народний депутат, і йому б варто бути скромніше. Він ратує за правову державу, а сам поводиться грубо, зовсім не правовими методами.

Джерело: newsradio.com.ua
25.06.2015

Сьогодні
19 січня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація