МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

НМПУ вимагає санкцій стосовно кримського судді, які засудив оператора АТР

 

Незалежна медіа-профспілка України вимагає від української влади відреагувати на дії окупаційних чиновників та суддів стосовно оператора кримськотатарського телеканалу АТР Ескендера Небієва. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у Незалежній медіа-профспілці України.


Як відомо, у понеділок, 12 жовтня, окупаційний Центральний районний суд Сімферополя визнав його винним у застосуванні сили до представників партії «Русское единство» під час мітингу під стінами кримського парламенту 26 лютого 2014 року. Небієва засуджено за ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу РФ («участь у масових заворушеннях, які супроводжуються насильством») до 2 років та 6 місяців ув'язнення умовно. Рішення виніс суддя Юрій Гулевич.

Цей факт неможливо визнати законним з багатьох підстав. По-перше, керівництво телеканалу АТР та колеги Ескендера Небієва наполягають на тому, що під час мітингу біля кримського парламенту 26 лютого 2014 року він не був учасником подій, а виконував свої професійні обов'язки - робив відео-зйомку для телеканалу. Більше того, за їхніми свідченнями, на момент початку сутичок Небієв вже покинув місце подій.

По-друге, події, за які Ескендер Небієв спочатку був ув'язнений окупаційними спецслужбами, а тепер засуджений, відбувалися на півострова ще за часів його української каденції. Юристи та адвокати, які аналізували цю справу, впевнені, що вона - політично мотивована, бо інакше взагалі не могла б з'явитися, бо не відповідає ані українському, ані міжнародному законодавству.

І по-третє, вирок окупаційного суду Сімферополя ім'ям Росії винесений стосовно громадянина України, співробітника ЗМІ - за те, що він виконував свою роботу! Звісно, що цей вирок не може бути визнаний ані в Україні, ані у світі. Проте він породжує негативну тенденцію - застосування репресії стосовно журналістів за допомогою судів. То ж, судячи з логіки окупантів, завтра таким же чином можна засудити будь-кого з інших журналістів, які працюють у Криму або виїхали з нього.

Тому вимагаємо від української влади відреагувати на цей факт. Зокрема, висловити ноту протесту та застосувати персональні санкції до судді Гулевича, який виніс зазначений вирок.

Джерело: k-z.com.ua
14.10.2015

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація