МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

ВРЮ не вистачило 1 голосу на звільнення судді, що позбавляла прав Автомайдан

 

На черговому засіданні Вищої ради юстиції 15 жовтня обговорювалася можливість попросити Верховну раду звільнити з посади суддю Шевченківського районного суду Наталію Сіромашенко

Наталія Сіромашенко передусім відома тим, що позбавляла учасників Автомайдану водійських прав, тоді коли тривали автомобільні мітинги під резиденцією Януковича у Межигірі’ї. Мотивом позбавлення прав були порушення правил дорожнього руху, нібито зафіксовані працівниками міліції, які передавали справи до суду.

Однак одне рішення судді Сіромашенко було зовсім дивним: вона позбавила водійських прав Ганну Паньківську, дружину учасника Автомайдану, в той час як вона взагалі не мала прав:

«Я власник машини, яку керував мій чоловік, який дійсно їздив в Межигір’я, однак водійських прав в мене ніколи не було, тобто рішення було зовсім неправильним. У судді тоді була величезна кількість справ по Автомайдану і вона мене, як власника, просто позбавила неіснуючих водійських прав», — розповіла вона.

Сама суддя на засіданні не з’явилася, переслала лише пояснення у письмовому вигляді. В них вона захищалася, стверджуючи, що дійсно помилилася, але оскільки ніякої шкоди від її дій не відбулося, її вини недостатньо, щоб звільнити з посади судді Шевченківського районного суду.

Як однак зазначила Анна Лесько, доповідач Вищої ради юстиції у справі судді Сіромашенко, помилка настільки серйозна, що дозволяє позбавити суддю посади.

10 із 13 присутних членів ради проголосували за внесення до Верховної ради рекомендації про звільнення судді. Однак для прийняття рішення Вищою радою юстиції потрібна абсолютна більшість серед членів ради: це означає, що оскільки є всього 21 член комісії, вважається, що більшість не досягнута. Адже більшістю є 11 людей, навіть, якщо на засіданні були присутні лише 13 членів.

Присутній в залі журналіст Олексій Подольський не приховував обурення цим рішенням:

«Ви знаєте, що це означає? Це означає, що будь-який суддя може прийняти зовсім незаконне рішення і йому за те нічого не зроблять. Сьогодні позбавляють водійських прав людину, яка їх немає, а завтра у вас заберуть квартиру і ви станете випадковою жертвою цієї системи. А те, що не досягнули кворуму, це взагалі не випадково», — вважає він.

Рішенням Вищої ради юстиції справу перенаправлено до дисциплінарної секції Вищої кваліфікаційної комісії суддів для повторного аналізу. Це означає, що дисциплінарна справа повертається до свого початку, а суддя Сіромашенко ще довгі місяці зможе виконувати свої обов’язки.

Кароль Лучка, для «Громадського радіо»

Джерело: hromadskeradio.org
16.10.2015

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація