МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Найбільше громадянське суспільство очікує від судової реформи незалежного та справедливого суду

 

28-29 жовтня  2015 року суддя-речник  Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С. взяв участь у дводенному форумі "Судова реформа та громадянське суспільство в Україні: розбудова партнерства з метою посилення довіри громадськості", організованому Проектом USAID "Справедливе правосуддя" у співпраці з проектом "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя" Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

У форумі взяли участь близько 150 учасників, серед яких представники громадських організацій, що мають досвід реалізації громадських ініціатив для реформування судової системи, органів судової влади, а також міжнародних організацій, які надають підтримку процесу судової реформи.

За результатами обговорень в рамках формату "Відкритий простір" учасники дискусії визначили  найважливіші цілі судової реформи для громадянського суспільства та їх пріоритетність.

 Які ж очікування громадянського суспільства від судової реформи виявлено за результатами обговорення?

 По-перше: Суд має бути незалежним, що включає незалежність від різних видів впливу (політичного, корупційного, у кар'єрному просуванні). Також судді мають бути забезпечені матеріально на належному рівні.

По-друге: Суд має бути справедливим. Насамперед, це має забезпечуватися більшим застосуванням у судовій практиці "природного права" (принципу верховенства права), а не "позитивного права" (принципу верховенства закону).

По-третє: Суд має бути ефективним, що включає в себе не тільки швидке вирішення спору, а й таке ж швидке та повне виконання судового рішення, що набрало законної сили.

По-четверте: Суд має бути професійним. Всі рішення мають бути належним чином умотивовані і містити посилання на встановлені обставини справи та їх оцінку з точки зору відповідних норм права.

По-п'яте: Суд має стати відкритим. Рішення суду та судова практика мають бути відкритими, зрозумілими і передбачуваними. Поведінка судді має бути предметом уваги громадськості і викликати довіру.

По-шосте: Суд має бути доступним. Правила судових процедур мають забезпечувати право на звернення до суду і запобігати зловживанню цим правом. Ставки судового збору повинні бути збалансованими. Доступність суду необхідно  забезпечити як можливістю дистанційного подання позову, так і дистанційною участю у судовому процесі за допомогою сучасних засобів зв'язку.

Джерело: www.zaas.gov.ua
02.11.2015

Сьогодні
08 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація