МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

ВРЮ звільнила трьох суддів за незаконні справи над євромайданівцями

 

Вища рада юстиції продовжує розглядати дисциплінарні справи за підозрою в порушенні присяги проти 39 суддів, що судили активістів євромайдану

Про результати повідомляє прес-служба ВРЮ у Facebook.

Зокрема, на засіданні в четвер члени ради таємним голосуванням ухвалили рішення внести подання про звільнення судді Солом’янського районного суду міста Києва Андрія Макухи з посади за порушення присяги. У січня 2014 року зазначений суддя виніс ряд безпідставних рішень про арешт активістів євромайдану. За часів Януковича його також підозрювали у хабарництві.

На тому ж засіданні ВРЮ схвалив звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Нелі Цибри, що вела процеси проти активістів євромайдану, за порушення присяги. Як вказано в повідомленні, члени ради таємним голосуванням ухвалили рішення внести подання про звільнення судді Цибри з посади за порушення присяги.

У січня 2014 року зазначена суддя винесла ряд безпідставних рішень про арешт активістів черкаського євромайдану, які брали участь у штурмі місцевої обласної державної адміністрації під час революції. Неля Цибра не погодилась із цими висновками, проте вчинені суддею порушення закону були підтверджені у висновках суду апеляційної інстанції та під час проведення перевірки.

Вища рада юстиції також схвалила звільнення судді Червонозаводського районного суду Харкова Дениса Чудовского, який судив активістів харківського євромайдану, за порушення присяги.

У лютому 2014 року зазначений суддя виніс безпідставне рішення про арешт активіста за нібито блокування воріт Академії внутрішніх справ у Харкові. Активіст та заявник Маринчев Д. був присутній на засіданні.  «Участі в акції не брав, випадково проходив поруч і до місця події підійшов з цікавості. Утім, суд на це не зважив, процес про обрання запобіжного заходу відбувався в нічний час, без участі захисника, ні батьків, ні інших громадян до приміщення суду не допустили, 15 затриманих осіб тримали у клітці з 23 до 6 години ранку. Крім того, співробітники «Грифону» дозволяли собі ганебну поведінку стосовно затриманих, що знаходилися у приміщенні суду», — йдеться у повідомленні.

Розгляд дисциплінарних справ триває.

Джерело: hromadskeradio.org
05.11.2015

Сьогодні
08 серпня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація