МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Для подолання корупції в судах потрібна не стільки реформа, скільки зміна законів - експерт

 

Судова реформа без зміни законів не призведе до викорінення корупції. В кращому випадку зменшиться кількість правопорушень під час судових  розглядів. Таку думку в коментарі Інформаційному агентству "Правда" висловив керівник Міжнародного центру реформ Олександр Носаль.

"Ця реформа корупцію в судах не подолає. Ми поміняємо прізвища чи персоналії, може на певні відсотки ситуація покращиться", -  зазначив він.

Експерт пояснив, що більшість судових рішень все ж приймається з точки зору закону, який є недосконалим в багатьох випадках.

"Якщо це не насильницький злочин, то суддя зобов’язаний, як альтернативу тримання під вартою, запропонувати заставу. То його обов’язок, а не право. Звичайно, люди вибирають сплатити гроші, а потім прокуратура і поліція говорить, що вони спіймали, а злочинців відпустили. А в суддів немає можливості не пропонувати альтернативну майнову  заставу", -  навів приклад Олександр Носаль.

Керівник Міжнародного центру реформ додав, що судова реформа фактично змінює структуру судів, але кадри в більшості залишаться незмінними.

Крім того, експерт нагадав, що поки незмінною в багатьох випадках залишається практика, коли рішення по справі залежить від особистих зв’язків адвокатів із суддями.

"У нас йдучи в суд, в першу чергу думають, чи є у мене є більше впливу на суддів, чи краще знаю суддів…Як кажуть, гарний адвокат не той, який знає законодавство, а той, який знає суддю", - зазначив Олександр Носаль, коментуючи ситуацію з вирішенням спорів у судах то говорячи про особливості розвитку інституту медіації в Україні.

Джерело: pravda.press
15.01.2016

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація