МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Сазонов про звільнення судді-«колядника» Зварича: Каста своїх не кидає

 

Новий подарунок українцям зробили наші судді, яких все ніяк не реформують. Знаменитий колядник колишній голова Львівського апеляційного адміністративного суду Ігор Зварич був звільнений з місця ув’язнення за рішенням Оболонського районного суду Києва.

Про це у колонці на Site.ua написав журналіст Кирило Сазонов.

Подаємо допис у повному обсязі:

«Так, це той самий персонаж, у якого вилучили купу грошей прямо в робочому кабінеті. Той самий, який пояснював, що так прийнято, – засівати баксами новий робочий кабінет. Той, який «нікого не здав» і на загальну думку ніколи не повинен був вийти на свободу, – своє вже відсидів. Почекаємо трохи, він ще й на роботі відновиться. А чому ні? Зв’язки залишилися, гроші, швидше за все, теж не все знайшли. Каста своїх не кидає. Банкова не заперечує проти такої кругової поруки. Тотальне очищення системи скасували, пославшись на висновок Венеціанської комісії. Все в порядку?

Що стосується юридичної складової цього рішення, то вона не витримує жодної критики. Суд зарахував засудженому три роки, проведені в СІЗО при попередньому ув’язненні, як шість років основного покарання, і таким чином Зварич відбув свій 10-річний тюремний термін. Підставою для такого перерахунку став «закон Савченко», прийнятий зовсім недавно. Зазвичай, закони зворотної сили не мають, але для Зварича зробили виняток.

Створили прецедент, що має дуже цікаву перспективу. Якщо закони мають зворотну силу і завтра Верховна Рада проголосує поправки до КК про те, що за хабар суддя повинен сидіти довічно без варіантів – в Оболонського суду будуть всі підстави повернути колядника за ґрати назавжди. Якщо, звичайно, закон застосовувати не вибірково. Але краще все-таки знехтувати думкою Венеціанської комісії і поміняти 100% суддів на нових. Можна навіть референдум провести – результат передбачуваний. Зрештою основний носій влади в Україні народ, а не Венеціанська комісія. Або ми щось пропустили?»

Нагадаємо, екс-голова Львівського апеляційного адмінсуду Ігор Зварич, засуджений за хабарництво, вийшов з в’язниці на свободу. Про це повідомили у відділі взаємодії з засобами масової інформації Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ). «11 січня 2016 року його було звільнено з місця позбавлення волі на підставі ухвали Оболонського районного суду міста Києва від 30 грудня 2015 року», – повідомила керівник прес-служби ДПтСУ Катерина Денисюк. За її словами, щодо екс-судді Зварича суд застосував «закон Надії Савченко», відповідно до якого день у СІЗО зараховується за два дні відбування покарання у в’язниці.

Джерело: zik.ua
18.01.2016

Читайте також:

Сьогодні
08 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація