МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

19 суддів, які перейшли працювати у "суди ДНР", рекомендовано звільнити

 

За поданням Ради суддів України Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення рекомендувати Вищій раді юстиції звільнити 19-х суддів, які перейшли працювати в так звані "суди ДНР".
У зверненні, Ради суддів України зазначалося, що деяких з суддів, які є носіями судової влади в Україні та уповноважені здійснювати правосуддя й виконувати свої обов'язки на професійній основі, призначено на посади у незаконно створених установах самопроголошеної "ДНР". Цю обставину встановлено зі змісту документів – "указів голови ДНР", якими вказані судді "призначалися" на посади в "суди ДНР" різних юрисдикцій аж до "Верховного суду ДНР".

Під час перевірки підстав для звільнення 19 суддів в межах досудового розслідування кримінального провадження, прокуратурою Донецької області перевірялися факти сприяння діяльності терористичної організації "ДНР", дії якої спрямовані на повалення суверенітету, порушення територіальної цілісності та недоторканості України.

Саме ці обставини, на думку членів Ради суддів України та інших заявників, свідчать про вчинення суддями дій, що порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя, тобто, вказують на порушення присяги судді.

Відтак, керуючись Законами України, пунктом 5 (порушення суддею присяги) і 4 (порушення суддею вимог щодо несумісності) частини п'ятої статті 126 Конституції України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення  рекомендувати Вищій раді юстиції розглянути питання про звільнення суддів, які перейшли працювати в "суди ДНР", а саме: судді Будьонівського районного суду міста Донецька Валерії Тараньової, Кіровського районного суду міста Донецька Дениса Жолтого, Ленінського районного суду міста Донецька Анастасії Клюєвої, Амвросіївського районного суду Донецької області Юрія Толоки, Центрально-Міського районного суду міста Макіївки Дмитра Єрьоміна, Марини Попшой, Микитівського районного суду міста Горлівки Григорія Федька, Калинінського районного суду міста Горлівки Олександра Клешньова, Михайла Мітькова, Донецького окружного адміністративного суду Наталії Спасової, Катерини Наумової, Юлії Шумакової, Наталії Мальцевої, апеляційного суду Донецької області Наталі Ларіної, Лілії Резникової, Ольги Барсукової, Людмили Стратейчук, Юлії Безрученко, Донецького апеляційного адміністративного суду Валентини Яманко.

Також, у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України прийшли до висновку, що незаконно створені установи "суди ДНР" не є судами у розумінні Закону, оскільки створені у порушення норм Конституції та Законів України, а особи, які в них працюють не є суддями і не мають повноважень на здійснення правосуддя, оскільки обрані (призначені) усупереч вимогам Конституції України та Законів України.

Джерело: rsu.court.gov.ua
19.01.2016

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація