МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Засуджених можуть звільняти з місць позбавлення волі раніше

 

24-грудня 2015-го року вступив у дію Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання». Нова редакція Закону звучить так:

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник сектору по контролю за виконанням судових рішень Управління державної пенітенціарної служби в області:

«Зарахування судом строку попереднього ув’язнення у разі засудження до позбавлення волі в межах того самого провадження, у межах якого до особи було застосовано попереднє ув’язнення, проводиться з розрахунку 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні позбавлення волі».

Тобто, пояснюють в Управлінні державної пенітенціарної служби в області, всі особи, для яких мірою запобіжного заходу було обрано тримання під вартою, можуть подати клопотання про перерахунок терміну відбування покарання. В установах нашої області таких осіб є більше шести сотень.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник сектору по контролю за виконанням судових рішень Управління державної пенітенціарної служби в області:

«Це від загальної кількості засуджених і ув’язнених, які тримаються в установах – становить 70%. Винятків немає ніяких. Чи то він засуджений за тяжкий злочин, чи за особливо тяжкий, чи за злочин середньої тяжкості. Цей Закон розповсюджується на всіх засуджених до позбавлення волі».

Свої клопотання  засуджені можуть подавати в суд, який виніс обвинувальний вирок або в суд за місцем відбування покарання. У відповідних установах області вже провели роз’яснювальну роботу щодо того, як це зробити правильно.

ІГОР ЧОРНИЙ, начальник сектору по контролю за виконанням судових рішень Управління державної пенітенціарної служби в області:

«За власною ініціативою суду такі справи можуть розглядатися лише тоді, коли обвинувальний вирок ще не набрав законної сили, тоді суд за власною ініціативою може здійснювати перегляд. Якщо ж вирок набрав законної сили, то такий перегляд здійснюється лише за клопотанням засудженої особи, членів її сім’ї або ж захисника».

Наразі із більш, як шести сотень засуджених осіб в Тернопільській області, які підпадають під дію вищезгаданого закону – п’ятьох вже звільнили з місць позбавлення волі.

Наталія Єднак

Джерело: intb.te.ua
19.01.2016

Сьогодні
08 липня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація