МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Позов України проти Росії в ЄСПЛ розглядатимуть більше 3 років — юрист

 

Адвокат Маркіян Галабала в ефірі радіостанції Голос Столиці заявив, що Європейський суд з прав людини виявився досить ефективним механізмом, але в ЄСПЛ щорічно подається 50 тисяч заяв, і на даний момент суд вже не справляється з такою кількістю позовів.

Україна в 2014 році опинилася в п'ятірці лідерів за кількістю розглядів в Європейському суді з прав людини, враховуючи велику кількість позовів, пов'язаних з Кримом. Нагадаємо, їх подали більше 700. Підсумки 2015 року за кількістю позовів теж можуть бути досить серйозними.

Наскільки реально виграти справу в ЄСПЛ, радіостанція Голос Столиці дізналася в адвоката Маркіяна Галабали.

Наскільки сьогодні продуктивна робота ЄСПЛ?

— ЄСПЛ виявився досить ефективним механізмом, громадяни 47 держав-учасниць звертаються до нього за захистом своїх прав. Одним з критеріїв, який демонструє ефективність його роботи, є постійне зростання кількості звернень. Станом на останні роки, до ЄСПЛ щороку подається 50 тисяч заяв, на даний момент суд вже не може справлятися з валом такої кількості заяв.

Тобто просто не вистачає ресурсів?

— Так.

Скільки зараз суддів в ЄСПЛ?

— Кожна держава має право делегувати туди одного суддю, відповідно, це 47 суддів.

Чи будуть винесені якісь рішення щодо спорів між Росією та Україною?

— Однозначно, що ці справи мають перспективи.

Скільки часу можуть розглядатися ці справи?

— Можливо, скарги від громадян України, які є однорідними і стосуються порушення права власності, будуть об'єднані і рішення по них буде винесене майже одночасно. Але все рівно це займе не менше трьох років, такі реальні строки. Т ак само затягнеться і розгляд звернення держави Україна проти держави РФ.

Є декілька позовів до ЄСПЛ проти українських бійців добровольчих батальйонів та бійців ЗСУ. Як перспективи мають ці справи?

— Важко сказати. Взагалі, для ЄСПЛ важливо, чи вичерпав заявник всі національні засоби захисту. Тобто чи оскаржувалися ці дії добровольчих батальйонів в Україні, чи скарги на цих представників добровольчих батальйонів в правоохоронні органи, чи реагувала військова прокуратура.

Чи є якийсь рецепт або секрет, щоб виграти справу в ЄСПЛ?

— Рецепт досить простий. Якщо ви шляхом звернення до національних судів чи національних правоохоронних органів не отримали справедливості, то вам прямий шлях до ЄСПЛ. Основний критерій для нього — чи отримала людина в спорі справедливу сатисфакцію. І якщо ви відчуваєте, що з вами поступили несправедливо, що ваше право не було поновлено, то вас чекає ЄСПЛ.

Рішення ЄСПЛ є обов'язковими для виконання?

— Однозначно. Виконання цих рішень контролюється комітетом міністрів Ради Європи, там досить суворий та відпрацьований механізм контролю. Якщо держава-учасниця не виконує рішень ЄСПЛ, то Рада Європи має право застосовувати санкції проти неї.

До речі, юрист-міжнародник Олександр Мережко заявив в ефірі радіостанції Голос Столиці, що найважливішим індикатором судової реформи стане той факт, коли українські олігархи будуть вирішувати свої проблеми не в зарубіжних, а в українських судах.

При цьому юрист, партнер юридичної компанії Jurimex Богдан Шаповал вважає, що необхідно внести зміни до КПК про внесення застави, але повністю скасовувати її не варто.

Джерело: newsradio.com.ua
21.01.2016

Сьогодні
03 червня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація