МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 

 

 

 

 Дайджест  /  

 

Рішення ЄСПЛ по Україні: покарання за наклеп – не порушення свободи слова

 

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі колшиьного професора з історії Петра Сіреджука, який стверджував що українське правосуддя порушило принципи свободи слова у його справі проти мера міста Косів.

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі "Сіреджук проти України".

Справа стосувалася оскарження Сіреджуком вироку українського суду, який зобов'язав його виплатити компенсацію меру міста Косів Івано-Франківської області за моральні збитки через наклеп.

Так, у липні 1997 року, у книзі, присвяченій історії та археології Косівського району, містилися уривки, в яких мер міста Косів порівнювався з "феодальним князьком" і, фактично, звинувачувався у корупції.

Після виходу книги, 30 квітня 1998 року, мер міста Косів подав позов до суду проти Сіреджука з вимогою виплати компенсації за моральні збитки через наклеп. Суд задовольнив позов заявника і 5 жовтня 2000 року встановив, що суперечливі заяви, які містилися у книзі були помилковими і наклепницькими.

Своїм рішенням український суд зобов'язав Сіреджука виплатити компенсацію. 

Петро Сіреджук звернувся до ЄСПЛ із заявою, в якій вимагав відмінити рішення про присудження виплати компенсації за моральні збитки через наклеп.

Він поскаржився, що українські суди безпідставно і несправедливо порушили його право на вільне вираження думок з критикою діяльності державного чиновника.

Європейський суд з прав людини своїм рішенням від 21 січня 2016 року встановив, що при розгляді його справи не відбулося порушення положень статті 10 Європейської конвенції з прав людини щодо порушення свободи слова і вільного вираження думок.

Джерело: www.eurointegration.com.ua
22.01.2016

Сьогодні
07 серпня 2020

Анонс подій:

 

 

 


Архів заходів Центру>>

 


 

Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

 

Архів публікацій>>

 


 

 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація